Stowarzyszenie Pomocy Królikom
pl
SPK ogólnopolskie na facebooku. Dołącz do nas!
Znajdź nas na Twitterze!
FaniPay - wspomóż Uszaki!
 • Na dole strony znajdziesz widget FaniPay - dzięki niemu możesz wpłacić nam darowiznę :)

Stowarzyszenie Pomocy Królikom posiada status Organizacji Pożytku Publicznego
 •  

Polecamy probiotyk dla królików!
 •  

  Podawanie probiotyku, podczas antybiotykoterapii naszego uszatego przyjaciela, to obowiązek! Nie każdy probiotyk nadaje się dla królika - dlatego wybierajcie te specjalnie dedykowane dla tego gatunku. Bio Lapis zawiera kultury bakterii bytujące w jelicie królika - ludzkie probiotyki takowych w swym składzie nie posiadają.

Facebook SPK w Warszawie
Facebook SPK w Sopocie
 • logo_Sopockie_Uszakowo.JPG

Facebook SPK w Krakowie
 •  

Facebook SPK w Lublinie
Facebook SPK w Rybniku
 •  

Facebook SPK we Wrocławiu
 •  

4 października - Światowy Dzień Zwierząt, zaduszki zwierzęce, SPK w TVN Warszawa oraz prośba o wsparcie

Data dodania: 1 październik, 2009

tvn_warszawa.gif4 października obchodzony jest co roku Światowy Dzień

Zwierząt. Data ta ma związek z postacią Świętego Franciszka, tego właśnie dnia odbył się Jego pogrzeb.

Nasze stowarzyszenie, tak jak i inne organizacje z sektora praw zwierząt oraz sektora ochrony dobrostanu zwierząt podkreślały tego dnia sytuację swoich podopiecznych - na tle innych krajów plasujemy się w środku: nasze prawodawstwo wymaga pewnych zmian (zwłaszcza w kwestii wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra, co już nastąpiło w kilku innych krajach, a więc i u nas wydaje się prawdopodobne).

Kliknij tutaj, aby zobaczyć występ prezes SPK i krolika olbrzyma belgijskiego w TVN Warszawa :)


Kliknij, aby zobaczyć, na czym polega różnica między prawami zwierząt - ang. animal rights a ochroną dobrostanu zwierząt - ang.animal welfare.

Kliknij, aby zobaczyć brytyjskie ustawy zakazujące hodowli zwierząt na futra.

Kliknij tutaj. aby zobaczyć, jak wygląda polskie prawo dotyczące zwierząt.
Zobacz też nasz nowy dział o doświadczeniach na zwierzętach.

Aby zobaczyć, jakie inne organizacje pomagają zwierzętom - kliknij tutaj.
Zobacz też ciekawą dyskusję o tym, jakiego języka używamy mówiąc o zwierzętach.

4 października zaplanowaliśmy dwa wydarzenia: o godzinie 9.45 na kilka minut w TVN Warszawa pojawiła się Prezes SPK Iwona Kossowska wraz z olbrzymim królikiem Szarakiem (olbrzym belgijski) i opowiedziała o naszym stowarzyszeniu oraz o adopcjach królików, a zadaniem Szaraka było efektowne zjedzenie jabłuszka przed kamerą (powtórka programu  po  godz. 13.30 - kliknij, aby zobaczyć nasz występ), natomiast później tego samego dnia mieliśmy swoje stoisko na cmentarzu dla zwierząt w Koniku Nowym pod Warszawą - tego dnia obchodzone są tam zwierzęce zaduszki i pojawiły się setki osób, bo to bardzo ciekawe miejsce, są tam nawet groby węży! Więcej o cmentarzu - kliknij tutaj.

Wraz ze zbliżaniem się końca roku topnieją fundusze Stowarzyszenia, a chorych
i potrzebujących leczenia króliczków przybywa. Musimy opłacić fakturę na ponad  1300 zł w Szpitalu Zwierząt Egzotycznych OAZA w Warszawie. Na kolejną dotację od Miasta Stołecznego Warszawy liczyć możemy dopiero po Nowym Roku, tak więc zwracamy się do Was z gorącą prośbą o pomoc. Bez niej nie będziemy mogli ratować królików, których zdrowie i życie są zagrożone. One nie mogą czekać. One nie mogą poprosić o pomoc. W ich imieniu prosimy Was: jeśli tylko możecie, wesprzyjcie nas finansowo – tu każda najdrobniejsza kwota ma znaczenie, bo razem możemy naprawdę wiele.

Poniżej okładka czasopisma e!stilo - jednego z nielicznych czasopism na naszym rynku, które promuje etyczną modę i kosmetyki.

okladka e!stilo pazdziernik pion.gifDla zainteresowanych etyczną i nowoczesną modą polecamy sesje zdjęciowe i przegląd tendencji w najnowszym e!stilo - magazynie poświęconym ekologicznemu, empatycznemu oraz etycznemu stylowi życia. W aktualnym numerze w dziale moda selekcja niezwykle pięknych i zarazem unikatowych ubrań z ekologicznej bawełny, ze znakami Fair Trade, FSC oraz ogromny wybór nieskórzanego obuwia dostępnego w polskich sklepach. Oprócz plotek o eko- wyczynach znanych osób, w piśmie także zjawiskowa sesja zdjęciowa, w której wykorzystano odzież firm, które nie posiadają futer naturalnych w swoich kolekcjach. Na deser do poczytania recenzje obowiązkowych książek odpowiedzialnego konsumenta : „Świat wg Monsanto” i „Czarna lista firm”. Miłej lektury!

e!stilo można kupić w sieci empik oraz Ruch na terenie całej Polski.

Kliknij, aby przeczytać więcej informacji na temat tego bardzo gorąco przez nas polecanego czasopisma! :)

PLN
Chcę pomóc finansowo lub przekazać dar rzeczowy
 • Wspomóż Stowarzyszenie Pomocy Królikom darowizną.
  Zrób przelew w dowolnej kwocie na konto: 79 2130 0004 2001 0516 7234 0001

  Jeśli chcą Państwo przekazać dar rzeczowy lub pieniężny dla konkretnego regionu w którym działa stowarzyszenie, prosimy o wejście na tę stronę.

Akcja BĄDŹ BOHATEREM!
 • bądź bohaterem! 

  Co miesiąc sklep wysyła dary zakupione przez klientów sklepu do innego regionu działania SPK!

Wspomóż uszaki ze Śląska !
 •  

  Zrób zakupy dla Śląska, a sklep roześle zakupione dary bezpośrednio do potrzebujących królików!

Polecamy:
stat4u