Stowarzyszenie Pomocy Królikom
pl
SPK ogólnopolskie na facebooku. Dołącz do nas!
Znajdź nas na Twitterze!
FaniPay - wspomóż Uszaki!
 • Na dole strony znajdziesz widget FaniPay - dzięki niemu możesz wpłacić nam darowiznę :)

Stowarzyszenie Pomocy Królikom posiada status Organizacji Pożytku Publicznego
 •  

Polecamy probiotyk dla królików!
 •  

  Podawanie probiotyku, podczas antybiotykoterapii naszego uszatego przyjaciela, to obowiązek! Nie każdy probiotyk nadaje się dla królika - dlatego wybierajcie te specjalnie dedykowane dla tego gatunku. Bio Lapis zawiera kultury bakterii bytujące w jelicie królika - ludzkie probiotyki takowych w swym składzie nie posiadają.

Facebook SPK w Warszawie
Facebook SPK w Sopocie
 • logo_Sopockie_Uszakowo.JPG

Facebook SPK w Krakowie
 •  

Facebook SPK w Lublinie
Facebook SPK w Rybniku
 •  

Facebook SPK we Wrocławiu
 •  

Posumowanie roku 2005

Data dodania: 30 grudzień, 2005
Kategoria: Spotkania / imprezy, Nowości na stronie
Dodana przez:

Miniony rok był dla naszego Stowarzyszenia bardzo ważny. Można zaryzykować słowo przełomowy. Udało nam się pomóc wielu królikom, znajdując im nowe domy, ratując im życie, bezpośrednio oraz pośrednio przekazując opiekunom informacje o właściwej opiece. Organizacyjnie dokonaliśmy rejestracji SPK w Krajowym Rejestrze Sądowym, pokazaliśmy się na Dniach Ziemi, OFIPie - Festynie Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, w telewizji, radiu oraz prasie. Zorganizowaliśmy akcje szczepień, przyłączyliśmy się do organizowanego przez Stowarzyszenie Arka - Ogólnopolskiego Dnia Sterylizacji Zwierząt, rozdawaliśmy ulotki na organizowanym przez Stowarzyszenie Empatia październikowym Dniu bez Futra. Organizowaliśmy wspólnie z Empatią; drugi rok z rzędu akcje Nie kupuj zwierząt na prezent, a we wrześniu rozpoczęliśmy akcje Nie wychowuj dzieci kosztem zwierząt.

Dziękujemy darczyńcom za ich wpłaty na rzecz Stowarzyszenia. Dzięki nim oraz opłacanym przez członków SPK składkom - funkcjonujemy.

Wierzymy, że informacja o naszym istnieniu będzie docierać do coraz szerszej rzeszy osób opiekujących się królikami, do osób chcących im pomagać, dla których zwierzę traktowane jest na równi w resztą domowników, o które należy się troszczyć. Dlatego też staramy się nagłaśniać i informować media o SPK, o czym świadczą; wakacyjny występ w Pytaniu na Śniadanie w TVP2, Wigilijny występ w Faktach na TVN, wywiady do Radiostacji, Radia Kolor, Radia dla Ciebie, Polskiego Radia Pomorza i Kujaw, artykuły w Gazecie Wyborczej, Życiu Warszawy, Gazecie Poznańskiej, Expresssie Ilustrowanym, miesięczniku Zdrowie.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim weterynarzom współpracującym z naszym Stowarzyszeniem, za ich czas i pomoc w ratowaniu naszych uszatych przyjaciół.

Pare historii króliczych, w których uczestniczyliśmy...

Czarna samiczka przyniesiona do Gocławskiej lecznicy w celu uśpienia, którą dzięki Waszej pomocy udało nam się uratować.

Piątka małych króliczków z Bydgoszczy, które tragicznie straciły swoją matkę, zagryzioną przez psa. Opiekowała się nimi Pani Magdalena, do czasu aż musiała opuścić Polskę i wrócić do Hong Kongu, gdzie mieszka na stałe. Pamiętamy ile trudu w odchowanie maluszków włożyli weterynarze z warszawskiej lecznicy Oaza. Nie zawsze jednak udawało nam się pomóc. Pamiętamy śmierć zaniedbanej Grubaski, która pomimo walki o życie nie przeżyła operacji.

Kitek, baranek - przylepa trzymany w małej klatce, bez wypuszczania i wody, tak kruchy, a tak bardzo energiczny i psotny. Pomimo, złego traktowania przez wcześniejszych opiekunów wesoło brykał, i bardzo szybko znalazł nowy domek. Kika ( dzisiaj Beza) przewieziona do Lublina, Pusia, która pojechała do Katowic, Leonka z Warszawy, Zębik z Warszawy, króliczek z wadą zgryzu, znalazł wspaniały nowy domek, Tajson, Gatka znaleziona na ulicy w warszawskiej dzielnicy Mokotów, Niunia, 2 króliczki z Krakowa, Stefanka znaleziona na klatce schodowej, Śnieżynek, który pojechał do Wrocławia, Sonia, która pojechała do Puław, Ferdusia, która po wielu przeżyciach znalazła nowy domek u Izy z Krakowa ( członka SPK), Murzynka, Lisica, która została już na stałe u Iwony Kossowskiej ( naszego vice prezesa), gdzie psoci teraz z dwoma kolegami, Biały króliczek z Wrocławia, wszystkie króliczki ze Szczecina, którym pomogli Beata i Tomek.

Praca w Stowarzyszeniu wymaga często wyrzeczeń, bo przecież każdy z nas ma swoje życie, pracę, rodzinę, dom i swoje króliczki, które także wymagają naszej troski.
Wielkie uznanie w tym roku należy się Monice Adaszewskiej, która koordynuje pracę w adopcjach, bardzo dokładnie monitoruje sprawy bezdomnych królików, przekazuje informacje, które również umieszcza na stronie adopcyjnej.
Iwonie, która nie tylko zajmuje się sprawą nagłośnienia Stowarzyszenia w mediach, ale również prowadzi przechowalnię adopcyjną, często przewozi króliki do nowych opiekunów, do weterynarza, karmi, sprząta im, głaszcze, obserwuje...
Magdzie, za wydruk ulotek, wizytówek, wiemy jak dużo pracy oraz własnych funduszy w to włożyła. Beacie i Tomkowi ze Szczecina, którzy zabierają do swojego domu króliki z miejscowego schroniska i sami szukają im nowych domów. Wiemy, że pomoc z "centrali" może być tylko finansowa i pokarmowa i mamy nadzieje, że w końcu znajdą się w Szczecinie wolontariusze chętni Wam pomagać.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pracę w naszej skromnej organizacji. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem będzie Was więcej tak samo jak więcej będzie królików, którym wspólnie uda nam się pomóc. Wasza praca pokazuje nam jak bardzo taka Organizacja jak SPK jest potrzebna.

Wszystkim życzymy spełnienia marzeń w Nowym Roku, a królikom, dużo dużo zdrowia.

PLN
Chcę pomóc finansowo lub przekazać dar rzeczowy
 • Wspomóż Stowarzyszenie Pomocy Królikom darowizną.
  Zrób przelew w dowolnej kwocie na konto: 79 2130 0004 2001 0516 7234 0001

  Jeśli chcą Państwo przekazać dar rzeczowy lub pieniężny dla konkretnego regionu w którym działa stowarzyszenie, prosimy o wejście na tę stronę.

Akcja BĄDŹ BOHATEREM!
 • bądź bohaterem! 

  Co miesiąc sklep wysyła dary zakupione przez klientów sklepu do innego regionu działania SPK!

Wspomóż uszaki ze Śląska !
 •  

  Zrób zakupy dla Śląska, a sklep roześle zakupione dary bezpośrednio do potrzebujących królików!

Polecamy:
stat4u